Dzień 24.04.2018r był dniem szczególnym dla nas wszystkich. Dla dyrekcji bursy, wychowawców, rodziców, ale przede wszystkim dla Wychowanków opuszczających mury naszej bursy. Ponieważ właśnie tego dnia w Powiatowej Bursie Szkolnej miało miejsce uroczyste Pożegnanie Absolwentów.

 Z bólem serca musieliśmy żegnać się z wychowankami,którzy jeszcze tak niedawno byli najmłodsi w bursie, przeszli obrzęd kotowania, a teraz po kilku latach przyszedł czas na pożegnanie. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im   w trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość. Pamiętamy, jak przekraczali próg naszej bursy – pełni obaw, czy znajdą tu przyjaciół, czy będzie im się tutaj podobało. Z biegiem czasu bursa stała się drugim domem, gdzie czuli się bezpiecznie. Mamy nadzieję, że absolwenci będą nas miło wspominać: kolegów i koleżanki, wychowawców i cały pobyt w bursie.

W tym roku szkolnym mury bursy opuściło 30 wychowanków: Błaszczyński Cyprian, Borovyk Illia, Bruski Damian, Chornomorets Andry, Dziesiuk Oleksandra, Gaca Ilona, Gaszkowski Gracjan, Gleb Klaudia, Horidko Anastasia, Kierzek Jakub, Krutoguz Oksana, Motornyi Artem, Peciak Maja, Pechenieva Alla, Pynchenkov Bohdan, Shvetsova Ivanna, Shymko Hanna, Snopkowski Mateusz, Sylka Michał, Szpinalska Alina, Wesołowski Michał, Wielewski Arkadiusz, Wierzba Marcin, Wiśniewska Julia, Wojciechowski Szymon, Yankovska Alona, Zadrożniak Radosław, Zaporozhets Denys, Zeleniak Alina, Żeromska Alicja, Są to absolwenci szkół średnich. Zakończyli oni w ten sposób kolejny rozdział w swoim życiu, a zaczęli nowy, wkraczając w dorosłe życie.

Uroczystość pełną wzruszeń i łez przygotowali p. Monika Janiak, p. Dorota Dubikowska i p. Jacek Gałan. Po krótkiej inscenizacji słowno – muzycznej głos zabrał Dyrektor Bursy – Pan Andrzej Piworowicz, który życzył absolwentom samych szczęśliwych dni i realizacji marzeń. Następnie wręczył wychowankom upominki przygotowane specjalnie na tą okazję. Były uściski dłoni, buziaczki oraz przytulania. Pojawiły się również łzy wzruszenia, gdyż przez te kilka lat przywiązaliśmy się do siebie, a teraz przyszedł czas na rozstanie.

Przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała zebranym wychowankom wiele wspólnie przeżytych chwil z życia bursy. Wspominano chwile zabawne, ale nie zabrakło też momentów pełnych wzruszeń. Dziękujemy!!! „Jakże gorąco Wam życzę, każdemu z Was i każdej (…), ażeby młodość wyposażyła Was w mocny zrąb zdrowych zasad, ażeby sumienie Wasze już w tych młodzieńczych latach osiągnęło swą dojrzałość, przejrzystość, która pozwoli Wam zawsze w życiu pozostać człowiekiem sumienia, człowiekiem zasad, człowiekiem, który budzi zaufanie, który jest wiarygodny”. (Jan Paweł II)

31689187 1358594807574593 5327906011564998656 n