Dnia 6 X  2016 r w Powiatowej Bursie Szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjno - profilaktyczne „ Hip- Hop Bakcyl”. Warsztaty poprowadził pedagog i wychowawca Przemysław Kaca. Spotkanie rozpoczął mini wykład na temat przekazu i wartości, jakie niosą za sobą hip- hopowe teksty.

Poza tym prowadzący przybliżył szczegóły projektu realizowanego z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Tym samym uczestnicy dowiedzieli się, iż założenia projektu sprowadzają się m.in. do warsztatów hip-hopowych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, spotkań z raperami, realizacji teledysku, nagrywania utworów muzycznych, organizowania koncertów, czy właśnie zajęć edukacyjno-profilaktycznych w szkołach.     

Co więcej zajęcia profilaktyczne uatrakcyjniły występy wokalne dwóch  młodych artystów EndRiu oraz BaTyT, którzy piszą własne teksty i nagrywają utwory w studio nagrań. Warto wspomnieć, iż nasza placówka również może poszczycić się młodymi talentami. Bowiem nasza wychowanka Alina Szpinalska zaprezentowała układ taneczny w stylu dancehall.

Zajęcia były niezwykle interesujące i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w środowisku młodzieży. Liczymy na dalszą współpracę z p. Przemysławem.