W tym roku po raz kolejny Powiatowa Bursa Szkolna w Człuchowie była organizatorem Konkursu Piosenki Wychowanków Bursy. Uroczystość X już edycji Konkursu Piosenki odbyła się 7 marca w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie.

W tegorocznym konkursie wystąpiło siedmiu uczestników spośród wychowanków bursy. Byli to uczniowie uczęszczający do człuchowskich szkół ponadgimnazjalnych, zarówno młodzież polska, jak i ukraińska: Dasha Osadcha (ZSS), Igor Yakymchuk (ZSS), Klaudia Gleb (ZST), Karina Stankowicz (STO),  Yelizaveta Krivenkowa (ZSS), Anastasiia Horidko (ZSS),  oraz Ivanna Shvetsova (ZSS). Każdy wykonawca zaprezentował po dwa wybrane przez siebie utwory, które wykonywane były solo lub w duetach. Tegoroczny repertuar był bardzo zróżnicowany. Młodzież interpretowała piosenki polskich wokalistów, jak i również można było usłyszeć kompozycje angielskich i ukraińskich wykonawców. Zaprezentowano publiczności nastrojowe ukraińskie ballady  („Mama”), jak i utwory  gwiazd anglojęzycznych np. Rihanny, Alex Clave czy Pretly Reckless.

Warto również nadmienić, iż jedna z uczestniczek konkursu – Karina Stankowicz zaprezentowała piosenki według interpretacji aktorskiej ( „Szuja” Ireny Kwiatkowskiej oraz „To się zdarza” Beaty Lerach).

Organizatorami konkursu byli wychowawcy Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie – p. Monika Dorszyńska i p. Natalia Zelek. Panie starały się zachęcić jak największe grono młodzieży do zaprezentowania swoich możliwości wokalnych.

W  jury tegorocznego konkursu zasiedli: p. Justyna Miszczak – nauczycielka muzyki oraz wokalistka zespołu, którego występy można podziwiać podczas corocznego Polish Boogie Festiwal, p. Dorota Orlikowska – wychowawca PBS, współorganizator wielu edycji konkursu piosenki oraz p. Daniel Lew Kiedrowski – nauczyciel historii. Zawodowy DJ i wodzirej.

Występom wokalistów przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność – wychowankowie bursy, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Człuchowie oraz wychowankowie Domu Dziecka w Człuchowie.

Osoby nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce –  Dasha Osadcha (ZSS) – „Stay” Rihanna ;„Kukuszka” Wiktor Coj;

II miejsce – Anastasiia Horidko  (ZSS) - „Mama” ; „My Medicine” Pretly Reckless;

III miejsce – Yelizaveta Krivenkowa  (ZSS) - „Too close” Alex Clave,  „Radioaktiv” Imagine Dragons,

Nagroda Publiczności – Klaudia Gleb (ZST) - „W górę ręce” Kamil Bednarek, „Sorry” Oliwia Fok.

Organizatorzy X edycji konkursu mogli liczyć na wsparcie wokalne Kacpra Dębskiego, który jest uczniem tutejszego technikum agrobiznesu. Kacper wystąpił gościnnie podczas obrad jury, prezentując tym samym bardzo podniosłe i refleksyjne utwory: „Halleluyah” oraz „Miasto 44”.

W tegorocznym konkursie nie było osób przegranych, bowiem każdy uczestnik mógł cieszyć się z nagrody!!!

Laureaci I i II miejsca wezmą udział XIV Konkursie Piosenki Wychowanków Burs i Internatów Województwa Pomorskiego, który odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Gdańsku dnia 14 marca 2017 roku.